Neznáma záhadná pyramída, väčšia ako najväčšie pyramídy v egyptskej Gíze – je v Ázii

19.04.2024 11:17

"Priamo pod nami, hlboko dole, sa odrazu z ničoho nič vynorila obrovská biela pyramída. Niečo také si človek nedokáže ani len predstaviť. Vyzeralo to ako niečo z rozprávky - ako prekvapujúci zázrak, ktorý sa udial pred našim zrakom. Pyramída bola akoby zahalená trblietavou bielou farbou," 

povedal pilot amerického letectva James Gaussman po návrate z rutinného prieskumného letu počas druhej svetovej vojny.

 

Od tejto správy sa neustále povráva, že v Číne je pyramída, ktorá je údajne oveľa väčšia ako egyptské pyramídy v Gíze.

 

Niet divu. Dokonca aj renomované noviny ako New York Times prevzali tento príbeh v roku 1947. Netrvalo dlho a prišla ozvena. Americký vedec Dr. Arthur Pope sa dokonca na základe nejasných popisov pokúsil odhadnúť vek pyramídy.

 

Podľa toho bola postavená 2500 rokov pred narodením Krista. A možno bola budova pôvodne farebná, špekuloval. Podľa tradície žiarili hrobové pyramídy starých vládcov rôznymi farbami: východná strana zelená, južná červená, západná biela, severná čierna. Vrch však tvoril svetložltý piesok.

 

Diskusia o štruktúre záhadnej čínskej pyramídy sa ešte viac rozprúdila, keď bol v roku 1986 zverejnený obrázok údajnej pyramídy, ktorý pilot Gaussman urobil počas svojho prieskumného letu v 40. rokoch. To, čo bolo predtým fantómom, sa teraz dalo vypočítať.

 

V súlade s tým je pyramída vysoká 300 metrov a má dĺžku strany 485.

 

O tom, že by mali byť veľké pyramídy aj v Číne, počul v Európe málokto. Pyramídy v Egypte sú pre nás už dávno samozrejmosťou, i keď sa tomu, kto sa pred nimi ocitne napr. ako Európan – a hlavne pred majestátnymi pyramídami v Gíze – musia zdať ako neskutočné gigantické výtvory, ktoré mohli vybudovať len bytosti vybavené mimoriadnou technikou. Medzičasom sme si zvykli aj na existenciu nemenej záhadných pyramíd stredoamerických.

 

Na tomto mieste sa však žiada dodať, že tieto najveľkolepejšie diela geniálnych staviteľov (nech už nimi bol ktokoľvek) sa nachádzajú prakticky na celom svete. Aj to je všeobecne len málo známe. V knihe Proroctvá a tajomstvá kozmu som v kapitole Pyramídy nie sú len hrobky faraónov obšírne hovoril o ich tajomstvách a uviedol svoj názor, že v nich pôsobia „mysteriózne“ energie.

 

Podľa všetkého pyramídy sa vyznačujú energiami, ktoré možno označiť ako špecificky pyramídové energie; niektorí autori hovoria v ich prípade všeobecne o tzv. pyramídovom efekte.

 

Podľa toho, čo doteraz vieme, tak na našej planéte je najvyššou pyramídou tzv. Biela pyramída, opradená nespočetnými povesťami. Nachádza sa na území Číny a podľa všetkého ukrýva fascinujúce tajomstvá. Podľa čínskych vedcov – je len niekoľko tých, ktorí vedia o nej niečo bližšie – je s najväčšou pravdepodobnosťou najstaršou pyramídou medzi čínskymi pyramídami.

Oficálna čínska veda ale k pyramídam na území Číny mlčí.

 

O Bielej pyramíde koluje v Číne niekoľko nanajvýš podivuhodných legiend, v ktorých sa okrem iného hovorí, že ju vybudovali bohovia, ktorí sa zniesli na zem z oblohy na velikánskych kovových drakoch robiacich strašný hluk a sršiacich oheň. Že by tieto prastaré legendy boli v Číne už oddávna dôvodom veľkého uctievania drakov?

 

O Bielej pyramíde sa ďalej hovorí, že bohovia tam zapísali na obrovské zlaté dosky všetky tajomstvá vesmíru a Zeme a že tie čakajú na ľudí, ktorí budú schopní ich prečítať a porozumieť im. Biela pyramída má byť podľa jednej legendy aj hrobkou najstaršieho čínskeho panovníka. Legenda hovorí aj to, že v pyramíde sa nachádzajú neuveriteľné a tajuplné, úplne zázračné technické konštrukcie.

 

V Bielej pyramíde sa podľa niektorých čínskych vedcov, ktorí študovali prastaré  čínske dokumenty, nachádza obraz, kde je symbolika celého univerza. Je vytvorený na klenbe priestrannej miestnosti, kde je uložený sarkofág cisára. Okolo neho je v malom zhotovená krajina, v ktorej vládol; všetko je ako v skutočnosti, dokonca aj s tečúcimi riekami, v ktorých namiesto vody prúdi ortuť.

 

Jej otvorenie a preskúmanie však nie je v žiadnych plánoch oficiálnych čínskych miest. Nemožno to hodnotiť inakšie, ako obavy pred konfrontáciou s fenoménmi, ktoré nie je možné vysvetliť tradičnými zaužívanými vedeckými názormi, a predovšetkým strach z toho, že na pochopenie mnohých z nich by stupeň nášho súčasného poznania zrejme vôbec nepostačoval.

 

Biela pyramída je v provincii Shaanxi. Medzičasom však príslušné čínske úrady zakázali vstup do oblasti Bielej pyramídy a je prísne strážený V jednom budhistickom kláštore provincie existujú  viac ako 5000 rokov staré listiny, kde sa o nej hovorí ako o pradávnej stavbe „bohov“, ktorí ju postavili pre svoje účely.